Domare: Antoaneta Penkova, Bulgarien

 

STORT TACK till årets sponsorer!



 

BEST IN SHOW: Zipreno All Time High
BEST IN SHOW 2:
Anbardiz Oh La La
BEST IN SHOW VALP: Zican's Bz Eleventh Miracle
BEST IN SHOW 2 VALP:
Red Icon's Eye Of The Beholder
BIS JUNIOR: Zican's Bc Cutest Of Them All
BIS UNGHUND: Zican's Bc All In

BIS ÖPPEN: Model Meaker Red Mist Sola Dils

BIS CHAMPION: Zipreno All Time High
BIS VETERAN: Long Step Lari
Bästa svenskfödda: Zipreno All Time High
Bästa uppfödargrupp:
1. Zican's HP
2. Capa Tosta
3. Brynhildes
Bästa huvud: Prestige Thunder Roks' Long Step
Bästa rörelse: Zican's Bc Cutest Of Them All
Bästa par: Zican's Bc All In & Zican's Bc All Star

 

MINI-VALP 4-6 MÅN

Hanar
1. Red Icon's Eye Of The Beholder HP

Tikar
Red Icon's Echo Capa Tosta HP

 


BIR Mini-Valp 4-6 mån:
Red Icon's Eye Of The Beholder
BIM Mini-Valp 4-6 mån: Red Icon's Echo Capa Tosta

VALPKLASS 6-9 MÅN

Hanar
1. Tatonka Fandango HP
2. Zican's Bz El Diablo

Tikar
1. Zican's Bz Eleventh Miracle HP

2. Zican's Bz Extra Special HP

3. Contra Legem Love Her Spirit

4. Zican's Bz Eyecatcher


BIR VALP 6-9 MÅN:
Zican's Bz Eleventh Miracle
BIM VALP 6-9 MÅN: Tatonka Fandango

BEST IN SHOW VALP: Zican's Bz Eleventh Miracle
BEST IN SHOW 2 VALP:
Red Icon's Eye Of The Beholder

HANAR

JUNIORKLASS
1. Fervens Fera Reborn Warrior HP
2. Fervens Fera Raven's Wing HP

3. Passionstaff The Power Of Magic

4. Tatonka Enough Is Enough

 

UNGHUNDSKLASS
1. Zican's Bc All In HP

2. Giancana's Joe Bandy HP

3. Sirmiland's Tex Ben Rock

4. Brynhildes Hellracer

ÖPPENKLASS
1. Model Meaker Red Mist Sola Dils HP

2. Mia Albachiara Hallmark HP

3. Blockbuster Taurunum Angel's HP

4. Bergegården's Fantasy Or Reality

 

CHAMPIONKLASS
1. Zipreno All Time High HP

2. Capa Tosta Firecracker HP

3. Brynhilde's Devil Dust

VETERANKLASS
1. Long Step Lari HP

2. Mexican Blackbird Ronnie-Coleman HP

BÄSTA HANE
1. Zipreno All Time High

2. Zican's Bc All In

3. Model Meaker Red Mist Sola Dils

4. Long Step Lari

TIKAR

JUNIORKLASS
1. Zican's Bc Cutest Of Them All HP

2. Smokey's Cinderella In Red HP

3. Passionstaff Born Of Magic HP

4. Capa Tosta Queen Of The Night

UNGHUNDSKLASS
1. Zican's Bc All Star HP

2.Winning Spirit The Red Ruby HP

3. Winning Spirit Tap Into Fame

4. Brynhildes Heartless Grain

ÖPPENKLASS
1. Zican's Bc All Or Nothing HP
2. Pride Pf Macedonia Cama Sutra HP

3. Capa Tosta Big Bang HP

4. Dreamstone Rowdy Duchess

CHAMPIONKLASS
1. Anbardiz Oh La La HP
2. Capa Tosta Lupetta HP

3. Alvens Attans Amalia HP

4. Brynhildes Engla Forever

VETERANKLASS
1. Prestige Thunder Rok's Long Step HP

2. Sugar Daddys E Doodlebabe Of Zican HP

BÄSTA TIK
1. Anbardiz Oh La La

2. Zican's Bc Cutest Of Them All

3. Zican's Bc All Or Nothing

4. Prestige Thunder Rok's Long Step

BEST IN SHOW: Zipreno All Time High
BISS 2:
Anbardiz Oh La La