Domare: Cathy Prothro-Short, Barberycoast Amstaff, Canada


BEST IN SHOW Doodlebug Tipit Z Hanky


BIS 2 Geminero Poetry in Motion

BIS 3 Fraja Ec Gold Standard

BIS 4 Geminero Mr Speedy Bones

BIS Reserv Bringemo's Amazy Sunburn

BIS VALP Zican's Mr Muscle

BIS JUNIOR Masterbolt Chief Lightyear

BIS UNGHUND Melwood's Babb

BIS VUXEN Geminero Mr Speedy Bones

BIS CHAMPION Doodlebug Tipit Z Hanky

BIS VETERAN Bergstaff Al Pacino

Bästa Svenskfödda Tercha's One Way Ticket

Bästa uppfödargrupp Geminero Kennel, Norge

BEST IN SHOW Doodlebug Tipit Z Hanky
BIS 2 Geminero Poerty In Motion
BIS 3 Fraja Ec Gold Standard
BIS 4 Geminero Mr Speedy Bones
BIS 5Bringemo's Amazy Sunburn

Valpklass tikar 4-6 månader:
1:a Riocha's Shotgun Baby

Valpklass 6-9 månader:
HANAR:
1:a Zican's Mr Muscle
2:a Riocha's Woodpecker
3:a Tercha's Ruff Diamond Rick
4:a Sugar Daddys Eager Tailhunter
TIKAR:
1:a Sudar Daddys Doodlebabe of Zican
2:a Shacira Choice Spirospero Steel
3:a Tercha's Real Joy of Zican
4:a Tercha's Red Hot Chili
Reserv: Mic Mac Art Maris
BIS VALP:
1:a Zican's Mr Muscle
2:a Sugar Daddys Doodlebabe of Zican

Junioklass 9-15 månader:
HANAR:
1:a Masterbolt Cheif Lightyear
2:a Wizage Devil's Crown
3:a Notorious Top Dog'z Crenshawz G
4:a Notorious Top Dog'z Matterz To U
Reserv: Titan
TIKAR:
1:a Geminero Tommy Girl of Michl R
2:a Lobo's Cassie of Wizage
3:a Pomponia's Chana
4:a Wizage Abselutely Adorable
Reserv: Notorios Top Dog'z Melissa Queen
BIS JUNIOR:
Masterbolt Chief Lightyear

Unghundsklass 15-24 månader:
HANAR:
1:a Melwood's Babb
2:a Red Bull
3:a Craftsmans Cottage Bodvar Bjarke
4:a Tercha's Quincy Jones
Reserv: Jack Daniels
TIKAR:
1:a Craftmans Cottage Aslög
2:a Tercha's Queen Ida
3:a Zican's Lady Marmelade
4:a Sleepy Hollow
Reserv: Tercha's Quelle Belle
BIS UNGHUND:
Melwood's Babb

Öpenklass: 2-7 år:
HANAR:
1:a Geminero Mr Speey Bones
2:a Zican's I'm The Real Steel
3:a Geminero's Mr Handsome Touch
4:a Zican's Heza Ez Aifer
Reserv: Michl R Dressed To Impress
TIKAR:
1:a Bringemo's Amazy Sunburn
2:a Tercha's Notorios Athira
3:a Mirta
4:a Geminero Foxy Lady
Reserv: Alfa
BIS VUXEN:
Geminero Mr Speedy Bones

Championklass:
HANAR:
1:a Doodlebug Tipit Z Hanky
2:a Fraja Ec Gold Standard
3:a Bergstaff's Daydreamer
4:a Tercha's One Way Ticket
Reserv: Berstaff's D-Arkan
TIKAR:
1:a Genimero Poetry In Motion
2:a Vita Kenbo Idilla
3:a Nordic Choice Steel Vivian
4:a Choice Steel Final Fantasy
Reserv: Lewi's Monterosa
BIS CHAMPION:
Doodlebug Tipit Z Hanky
BIS VETERAN:
Bergstaff's Al Pacino
Bästa avelshane:
Doodlebug Tipit Z Hanky
Bästa uppfödargrupp:
Geminero kennel, Norge
Bästa svenskfödda:
Tercha's One Way Ticket

Bästa huvud:
Zican's Mr Muscle

Bästa rörelser:
Fraja Ec Gold Standard

Bästa handling:
Monica Garbeklint

Bästa Par:
Wizage Devil's Crown & Lewi's Monterosa